БІОФІЗИКА УЛЬТРАЗВУКУ
З точки зору фізики ультразвуку тканини людського тіла близькі за своїми властивостями рідкому середовищу, тому тиск на них ультразвукової хвилі може бути описано як сила, що діє на рідину.
Зміна тиску в середовищі може відбуватися перпендикулярно в площині вібрації джерела ультразвуку. В цьому випадку хвилю називають поздовжньою. В ультразвуковій діагностиці основну інформацію несуть переважно поздовжні хвилі. У твердих тілах, наприклад, в кістках або металах, виникають поперечні хвилі.
Звукові хвилі є механічними за своєю природою, так як в основі їх лежить зміщення частинок пружного середовища від точки рівноваги. Саме за рахунок пружності і відбувається передача звукової енергії через тканину.
Пружність - це можливість об'єкта після стиснення або розтягування знову здобувати свій розмір і форму. Швидкість поширення ультразвуку залежить , насамперед, від пружності і від щільності тканини. Чим більше щільність матеріалу, тим повільніше повинні поширюватися в ньому (при однаковій пружності) ультразвукові хвилі.